Politica de confidențialitate

Cine suntem?

TalentKlub este o organizație dedicată susținerii oamenilor talentați și pasionați în a-și oferi serviciile către persoanele care caută cunoștințele lor și vor să învețe de la un om pasionat. Noi credem că fiecare persoană are talente unice și pasiuni care trebuie valorificate și împărtășite cu lumea, chiar dacă uneori pasiunea nu poate fi certificată ea poate fi împărtășită și poate progresa.

Adresa site-ului nostru web este: https://talentklub.ro/

Datele noastre de contact sunt:

Adresă de email: office@talentklub.ro

Număr de telefon: +40 723 233 888

Colectarea și utilizarea informațiilor personale:

Pentru a oferi servicii personalizate și pentru a îmbunătăți experiența utilizatorilor, colectăm și utilizăm anumite informații personale.Informațiile personale colectate pot include numele, adresa de e-mail, informații de contact și preferințe specifice.

Scopurile utilizării informațiilor personale:

Informațiile personale pe care le colectăm sunt utilizate în principal pentru a furniza servicii și a îndeplini solicitările utilizatorilor.De asemenea, putem utiliza aceste informații în scopuri de analiză, marketing, îmbunătățire a serviciilor noastre, comunicării  informațiilor relevante pentru dumneavoastră și derularea activităților de cercetare la care participați pe baza consimțământului personal.

Păstrarea și protejarea informațiilor personale:

Luăm măsuri tehnice și organizatorice adecvate pentru a proteja informațiile personale împotriva accesului neautorizat, pierderii sau utilizării inadecvate și păstrarea datelor în forma actualizată.Informațiile personale sunt păstrate doar atât cât este necesar pentru a îndeplini scopurile declarate în politica noastră de confidențialitate.

Transferul informațiilor personale către terțe părți:

În anumite situații, putem transfera informațiile personale către terțe părți în conformitate cu legislația aplicabilă și acordurile noastre contractuale.În astfel de cazuri, ne asigurăm că terțele părți respectă standardele de confidențialitate și se angajează să utilizeze informațiile personale conform instrucțiunilor noastre.

Cookie-uri și tehnologii similare:

Utilizăm cookie-uri și tehnologii similare pentru a colecta informații despre utilizatori și pentru a îmbunătăți experiența de navigare.Puteți gestiona preferințele cookie-urilor prin setările browserului sau prin opțiunile noastre de consimțământ cookie.Pentru mai multe detalii accesați rubrica Politica de cookies.

Drepturile utilizatorilor:

Regulamentul UE nr. 2016/679 vă conferă următoarele drepturi cu privire la datele personale:

  • Informare – aveți dreptul de a primi informații clare, complete și transparente cu privire la modul în care utilizăm datele dumneavoastră personale și la drepturile de care beneficiați, printr-o solicitare adresată responsabilului cu protecția datelor personale (office@talentklub.ro).
  • Acces – aveți dreptul de a accesa datele personale pe care le deținem, printr-o solicitare adresată responsabilului cu protecția datelor personale (office@talentklub.ro).
  • Rectificare – aveți dreptul la rectificarea și/sau completarea datelor personale, printr-o solicitare adresată responsabilului cu protecția datelor personale (office@talentklub.ro).
  • Ștergere – aveți dreptul de a solicita ștergerea sau distrugerea datelor personale, în condiții care nu impun obligativitatea legală a păstrării acestora date, printr-o solicitare adresată responsabilului cu protecția datelor personale (office@talentklub.ro).
  • Retragerea consimțământului – aveți dreptul de a vă retrage consimțământul privind prelucrarea datelor cu caracter personal. Puteți face acest lucru printr-o solicitare adresată responsabilului cu protecția datelor personale (office@talentklub.ro).
  • Restricționarea prelucrării datelor personale – aveți dreptul de a solicita suspendarea prelucrării datelor cu caracter personal, în circumstanțele specifice prevăzute de Regulamentul General pentru Protecția Datelor. În acest fel, ne limităm la a stoca datele pe care ni le furnizați, fără însă a le prelucra în absența consimțământul dumneavoastră.
  • Portabilitatea datelor – aveți dreptul de a solicita și obține datele cu caracter personal pe care le deținem pentru a le transfera către altă entitate, în măsura în care acest lucru este posibil din punct de vedere tehnic. Vă puteți prevala de acest drept printr-o solicitare adresată responsabilului cu protecția datelor personale (office@talentklub.ro).
  • Refuzarea marketing-ului direct – aveți dreptul de a refuza comunicarea noastră de marketing direct prin dezabonare sau printr-o solicitare adresată responsabilului cu protecția datelor personale (office@talentklub.ro).

Modificări ale politicii de confidențialitate:

Politica noastră de confidențialitate poate fi actualizată periodic pentru a reflecta schimbările legislative, tehnologice sau de practică.Vă recomandăm să verificați această pagină periodic pentru a fi la curent cu cele mai recente informații privind confidențialitatea și utilizarea informațiilor personale.

Consimțământ și acceptare:

Prin utilizarea site-ului nostru și furnizarea informațiilor personale, vă exprimați acordul cu privire la colectarea și utilizarea acestor informații conform politicii noastre de confidențialitate.

Pentru orice întrebări,nelămuriri sau solicitarea drepturilor pe site ne puteți contacta la adresa de email office@talentklub.ro sau la numărul de telefon +40 723 233 888.